Davet Mektubu

SEMPOZYUM DAVET  MEKTUBU

28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın Valiliği ve Aydın Büyükşehir belediyesi işbirliği ile Aydın’da düzenleyeceğimiz Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyumu’na sizleri davet etmekten onur ve mutluluk duyarız.

Sempozyumumuzda Milli Mücadele kahramanı Yörük Ali Efe ismi altında sürekliliğin sağlanması, Aydın yöresine ait somut ve somut olmayan kültürel miras ürünlerinin araştırılması, verilerin kayıt altına alınması, değerlendirilmesi ve sonuçlarının yayımlanması ile bilgilerin yerelden ulusala, ulusaldan evrensel kültüre aktarılması hedeflenmektedir. Genel konular başlığı altında yer alan bildirilerle yurt içi ve yurt dışından katılacak bilim insanlarının farklı halk kültürü araştırmalarına yer verilerek kültürel bir alış-veriş gerçekleştirilecektir. Böylelikle Aydın yöresi halk kültürü araştırmaları ile farklı halk kültür araştırma bilgilerinin bir arada değerlendirilip yazılı olarak kayıt altına alınması sağlanacaktır.

Disiplinler arası iş birliği esas alınarak yapılandırılmış olan sempozyumumuzda yer alabilecek bildiriler, Halk Kültürü geniş üst başlığı altında Aydın Yöresi Çalışmaları ve Genel Çalışmalar olarak iki temel bölüm içinde sınıflandırılacaktır. Halkbilimi, Müzik Bilimleri, Sosyoloji, Antropoloji, Edebiyat, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Dilbilim, Eğitim gibi disiplinlerin bildirileri ilgili alandan hakemlerin değerlendirmesi üzerine mutlaka geri bildirim sunularak değerlendirilecek ve kabul edilen bildiriler belirtilen tarihlerde ilan edilecektir. Sempozyum başlamadan önce kabul edilen bildirilerin tamamlanmaya yakın metinleri sempozyum düzenleme kuruluna gönderilecek ve bunun üzerine sempozyum programı hazırlanacaktır. Sempozyum tamamlandıktan bir ay sonra ise tam metinler belirtilen yazım kurallarına sadık kalınarak hazırlanacak ve sempozyum metinleri basılı hale getirilecektir. Sempozyuma katılmak isteyen katılımcıların 11 Ekim 2019’a kadar Türkçe ve İngilizce bildiri özetlerini yorukalisempozyum@gmail.com adresine ulaştırmaları gerekmektedir.

Sempozyumumuzun her yıl düzenli olarak yapılması hedeflenmektedir. Aydın yöresi hakkında çalışma yapan araştırmacıları bir araya getirip disiplinler arası bilgi paylaşımı ile yerelden evrensele doğru ilerleyen bir kültür köprüsü kurulması amaçlanmaktadır. Bu köprünün halk kültürü temelinde bir uzlaşı zemini oluşturarak, toplumun birlik ve beraberliğini de perçinleyeceği öngörülmektedir.

Doç. Dr. Mustafa Öner UZUN - Doç.  Dr. Caner IŞIK

Yörük Ali Efe Uluslararası Halk Kültürü Araştırmaları Sempozyum’u

Düzenleme Kurulu Başkanları           

Önemli Tarihler:

11 Ekim

Bildiri Özet Gönderimi

 

 

 

24 Ekim

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı

 

 

 

15 Kasım

Tam Metin Gönderimi

 

 

 

28-30 Kasım

Sempozyum

Habersiz Kalmayın!

Gelişmeler için

E-Bülten

... Yörük Ali Efe Sempozyumu hakkındaki haber ve duyurulara anında ulaşmak için e-bültenimize abone olun

© 2019 by Aydın Adnan Menderes University

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle